Talentovaná speváčka na festivale v Šuňave

Speváčka, hudobníčka a autorka, ktorá odštartovala svoju hudobnú cestu v roku 2013, keď sa stala víťazkou celoslovenského súťažného projektu Gospeltalent (jeho prvou víťazkou bola Sima Martausová).

V decembri 2016 vydala svoj prvý album „Je čas“. Na popscénu prináša melodické piesne s prevládajúcim akustickým zvukom a klavírom ako dominantným nástrojom, ktorý sviežo dopĺňajú gitarové skladby.

Aktuálne ju hudobne doprevádzajú skúsení muzikanti – klavirista Daniel Špiner, známy najmä vďaka spolupráci s Katkou Koščovou, Martinom Geišbergom či Katkou Knechtovou, basgitarista Michal Šelep (Andrej Šeban Band), bubeník Michal Fedor (Peter Lipa Band) a gitarista Lukáš Konštiak. Má piatich súrodencov a je študentkou Pedagogickej fakulty UK v Bratislave.

So Slávkou sme sa porozprávali aj my a tento rozhovor Vám prinášame v predstihu ešte pred festivalom Za jazerom 2018 v Šuňave, na ktorom vystúpi.

 

Ešte si spomínaš na Gospeltalent?
Samozrejme, bol to míľnik, ktorému dnes v mnohom vďačím za to, že hudba sa stáva čoraz pevnejšou súčasťou môjho života.

Čo sa zmenilo tvojím víťazstvom v súťaži?

Veľmi veľa vecí. Bola som ešte stredoškoláčka a odvtedy sa toho udialo mnoho. Ten moment ma motivoval ešte viac tvoriť a spievať, umožnil mi nahrávať v štúdiu, začať sa pozerať na hudbu inak a spojil ma s ľuďmi, ktorí mi postupne otvárajú oči a posúvajú ma dopredu.

Rádio Slovensko zaradilo vlani do vysielania tvoj singel Stále viac. Plánuješ vydať aj ďalšie piesne?

V prvom rade si to mimoriadne vážim. Celá cesta, na ktorú som pred rokom a pol nastúpila spoluprácou s profesionálmi, stojí veľa síl a obety, pretože nechceme ponúkať iba niečo do počtu, ale neustále sa zlepšovať. Veľmi túžim produkovať kvalitnú hudbu. To, že si našu prácu všimlo Rádio Slovensko, beriem ako ocenenie i povzbudenie.

Ľudia ťa poznajú ako temperamentnú, bezprostrednú osobu, ktorá je neustále veselá. Máš recept, ako na to?
Len sa snažím žiť naplno a byť vďačná za všetko, čo mi Boh dal namiesto toho, aby som ľutovala, čo mi nedal (úsmev). Myslím si, že sme tu na to, aby sme boli šťastní napriek skúškam a ťažkostiam, ktoré každý z nás prežíva. Preto sa k radosti snažím pozývať ľudí aj svojou hudbou. Moja radosť zároveň vychádza z daru rodiny, ktorá ma zahrnula láskou a vzťahmi, ktoré sa nedajú nahradiť.

Na čo sa u teba môžeme tešiť na Festivale Za jazerom?
S kapelou zahrám piesne z môjho debutového albumu „Je čas“ v novej úprave, ako aj nové skladby v modernom prevedení. Osobne som Šuňavu ešte nenavštívila, ale počula som, že Festival Za Jazerom je miestom rodinnej atmosféry. Myslím si teda, že s mojimi piesňami budem na správnom mieste, mnohé budú priamo prepojené s duchom festivalu. Teším sa na poriadny nával radosti, ktorý prinesieme! (úsmev)

(Lukáš Marťák)