Do Šuňavy príde aj Sima Martausová: Všetky dary sú zhora

V roku 2009 sa stala historicky prvou víťazkou súťažného projektu Gospeltalent, čo ju povzbudilo v tvorbe a vnútorne odštartovalo spevácku cestu. Odvtedy získala mnoho ocenení, na konte má nejeden hit a ako jedna z mála súčasných interpretov dokáže vypredať koncertné sály počas náročných turné. Obľúbená, charizmatická a prirodzene radostná Sima Martausová toto leto navštívi aj Šuňavu a ako hlavný hosť sa zúčastní 4. ročníka festivalu Za jazerom. Poprosili sme ju o štyri krátke odpovede, aby nám viac mohla prezradiť priamo z pódia. 

Festival Za jazerom v Šuňave má rodinného ducha a je stretnutím veriacich a hľadajúcich ľudí. Tešíš sa naň? 

Áno, teším sa na tento festival. Zúčastním sa na ňom po prvýkrát, tak som naň sama zvedavá.

Šuňava je podtatranská obec. Aký máš vzťah k Tatrám, k horám? 

Tatry milujem. Vždy, keď mám trošku voľna, chodievam sem na turistiku. Do Tatier prichádzam načerpať silu.

Čo zaspievaš v Šuňave? Máš stály repertoár alebo to nechávaš na spontánnu komunikáciu s ľuďmi? Kto Ťa bude hudobne sprevádzať?
Repertoár si budem robiť asi až tesne pred koncertom (úsmev). Vždy sa odvíja od nálady alebo od toho, na čom sa dohodneme s hudobníkmi. Pôvodne som do Šuňavy plánovala prísť sama s gitarou, ale nakoniec sa ku mne pridajú aj dve kamošky hudobníčky, ktoré ma budú sprevádzať. Bude to taká “dámska jazda” (úsmev).

Čo Ti pomáha ostávať autentickou a úprimne radostnou aj napriek rastúcej popularite? Máš nejaký recept? 
Vždy si uvedomujem, že všetky dary, ktoré mám, sú zhora. Preto to vnímam skôr tak, že ak je niekto slávny, tak je to predovšetkým Ten, ktorý mi tie dary dal.